niedziela, 23 lutego 2014

Kolejna próba uzyskania efektu gliny metalicznej z modeliny, ponownie nieudana. 
Znakomity wisiorek Anny Mazoń 

w porównaniu z moim wykonaniem


Jak widać modelina nie daje takiego efektu jak metal clay, pomijając oczywiście ogromne braki w technice modelowania. Drobne elementy są jak dla mnie zbyt skomplikowane i nietrwałe, po wypaleniu szybko się złamią. 
Skupiłem się na wykonaniu drewnianej twarzy i wydaje mi się, że modelina sprawdza się jako materiał do takich prac.
Ten wisiorek służył jako ćwiczenie techniki, dlatego znalazłem wisiorek, który bardzo mi się spodobał. 
Anna Mazoń tworzy wspaniałą biżuterię w rewelacyjnych wzorach. Mam nadzieję, że nie obrazi się za moje nieudolne próby.


3 komentarze:

 1. Ciężki wzór wybrałeś i to profesjonalnie zrobiony. Ale wyszło ciekawie, tylko modelina płata figle jeśli chodzi o kolor hmmm... że tak powiem "drzewny"... Strukturę można zrobić, ale koloryt trzeba kombinować. Mi narazie ciężko, próbowałam gałązkę do broszki z kwiatem dzikiej śliwki. O dziwo, nawet wyszedł niezły, ale wiem, że łatwo nie jest. Rób więcej odcieni, mieszaj i patrzaj!!! No mi się spodobało bardzo kombinowanie nowych kolorów. I możesz używać suchych pasteli do cieniowania - frajda, że aż kapcie spadają!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolory mieszaj piszesz. A ja przecież chłop jestem - dla mnie brązowy ile by nie miał odcieni to i tak zawsze będzie brązowy. Używanie jakiegokolwiek koloru to dla mnie mordęga - wiem co chcę zrobić, jak wymodelować a nigdy nie wiem jaki to mam mieć kolor. Wybór sprowadza się do tego, której modeliny mam najwięcej - dlatego większość jest w podobnych kolorach :-(

   Usuń
  2. Techniki modelowania to ty masz niezłe, to te kolory cię ograniczają. Ten wisior, w srebrnej modelinie plus pastele suche byłby o niebo lepszy, niż ten ... brąz wszechobecny! Praca nie jest zła, to kolory ją zepsuły. To moje zdanie. A jakżeś chłop daltonista, to poproś żonę o doradztwo. Ja najpierw wypalam próbkę koloru namieszanego w głowie i wtedy widzę, czy rozjaśnić czy jest oki. Bo polimer sprawia niespodzianki przy wypiekaniu, np ciemnieje lub zmienia odcień. Albo lub w czerni i jej odcieniach, czy wogóle w jednym kolorze, to może być ciekawe. Mnich jest tylko szary i kremowa twarz i dało to fajny efekt. Tylko koliste kształty nie można robić ręcznie, bo krzywe wychodzą. Daj znać , to ci podpowiem, czym można wyciskać tła do twoich pokrzywionych kolesi. Będzie bomba za jakiś czas, ja to już widzę!

   Usuń